Projekt "Ascending Flame"

Projekt obejmuje 7 praktyk, które musisz wykonać samodzielnie przez 7 dni z rzędu. Czas wykonania jest dowolny - może to być dzień lub noc. Każda praktyka ma na celu poszerzenie Twojej świadomości i przygotowanie Cię na komunię z Lucyferem, który jest patronem Powstającego Płomienia (siły motywującej na ścieżce). Wszystkie zaprojektowane są w podobny sposób, z wyjątkiem ostatniej, którą musisz zaprojektować sam/a.

 

Każdy dzień obejmuje następujący zestaw praktyk:

- Koncentracja na sygilu Klucza (wymagane jest użycie krwi adepta)
- Inwokacja Powstającego Płomienia (recytowana inkantacja)
- Medytacja (zestaw wizualizacji, z których każda poszerza poprzednią)


Po każdej praktyce, spisz swoje doświadczenia: wizje, zaobserwowane zjawiska, osobiste przemyślenia, itd. Kiedy ukończysz projekt, przygotuj na ich podstawie raport (kilka zdań na temat każdego dnia) i prześlij go nam. Dodaj kilka słów o sobie, wyjaśniając dlaczego chcesz dołączyć do świątyni, oraz uwzględnij osobistą inwokację, którą musisz napisać w dniu 7. Raport musi być po angielsku, ale jeśli masz problem z językiem, możesz użyć elektronicznego tłumacza - nie musi to być perfekcyjne tłumaczenie.


Projekt nie musi być wykonany natychmiast. Możesz go zacząć od razu albo zostawić sobie na potem. Kiedy już prześlesz raport, otrzymasz od nas odpowiedź w ciągu 7-14 dni. Jeśli nie przyjdzie żadne potwierdzenie, że otrzymaliśmy Twój mail, wyślij go ponownie.


Nie musisz mieć żadnego poprzedniego doświadczenia żeby spróbować swoich sił z projektem. Jeśli tylko czujesz, że ścieżka Cię przyciąga i chcesz zobaczyć czy to coś dla Ciebie, zapraszamy do kontaktu. Prześlij nam wiadomość pod adres info@ascendingflame.com lub toafofficial@gmail.com, w temacie wpisując „The Ascending Flame Project." Pamiętaj, że korespondencja pod tymi adresami prowadzona jest wyłącznie po angielsku.Praca świątyni

 

Temple of Ascending Flame, założona przez Asenath Mason i mająca swe korzenie w Polsce, jest platformą dla osób z różnych krajów, oferującą wymianę doświadczeń pomiędzy adeptami Ścieżki Drakońskiej oraz tymi, którzy dopiero zaczynają interesować się tą tradycją magiczną i nie wiedzą jak zacząć. Zapewniamy początkowe przewodnictwo na ścieżce oraz możliwość udziału w bardziej zaawansowanych projektach obejmujących różną tematykę Ścieżki Lewej Ręki.

Świątynia nie posiada żadnych struktur czy hierarchii i wyłącznie od Ciebie zależy w jakim stopniu zdecydujesz się zaangażować w nasze prace. Jedynym obowiązkowym projektem jest Kurs Wstępny, który przygotuje Cię do dalszej pracy. Wszystko inne jest Twoim indywidualnym wyborem. Musisz jednak przynajmniej od czasu do czasu wziąć udział w wybranych praktykach. Ścieżka Drakońska to dynamiczny proces, oparty na aktywnym realizowaniu stawianych sobie celów. Jeśli chcesz z nami pracować na dłuższą metę, musisz też być gotowy/a na poświęcenie się ścieżce, gdyż jest to proces wymagający wiele samo-dyscypliny, determinacji i zaangażowania. Musisz także wykazywać chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami. Nie życzymy sobie osób oczekujących od nas porad, materiałów i stałego kontaktu, które niechętnie oferują to samo w zamian.

Poza tym, nasze bramy otwarte są dla wszystkich, którzy chcieliby pracować z Tradycją Drakońską i do których przemawia filozofia lucyferiańska. Musisz jedynie mieć otwarty umysł i mieć ukończone 18 lat. Nasze materiały dostępne są dla wszystkich, którzy z nami pracują. Nie mamy żadnych ściśle strzeżonych sekretów czy niedorzecznych stopni wtajemniczenia, które by Cię ograniczały w Twoim rozwoju. Nie mamy też nic przeciwko temu abyś w tym samym czasie był/a zaangażowana w działalność innych organizacji. Wierzymy, że osiągnąć sukces na ścieżce może każdy, kto naprawdę tego chce i komu nie brakuje determinacji i odwagi by stawić czoło wyzwaniom, jakie proces ten ze sobą niesie. Chcemy, by Nurt Drakoński płynął swobodnie i dotarł do wszystkich zakątków świata, niosąc ze sobą lucyferyczne światło, które rozświetli mroki ignorancji.


Praca świątyni obejmuje trzy poziomy:

- Otwarte projekty
- Tymczasowe członkostwo na czas przygotowania do inicjacji do Nurtu Drakońskiego (maksymalnie 1 rok)
- Pełne członkostwo i dostęp do wszystkich projektów i materiałów świątyni


Co to oznacza w praktyce:

 

Otwarte projekty


Od czasu do czasu oferujemy nasze projekty wszystkim zainteresowanym. Są to przeważnie krótkie, kilkudniowe serie praktyk, które każdy wykonuje samodzielnie. Nie wymagają one członkostwa w świątyni i ogłaszane są poprzez naszą stronę (wersję angielską) i newsletter. Aby uczestniczyć w tych projektach musisz jedynie skontaktować się z nami i poprosić o materiały. Mile widziane są raporty opisujące doświadczenia uczestników, które wykorzystujemy do sporządzenia podsumowania projektu. Nie jest to jednak konieczne i brak raportu nie wyklucza nikogo z podobnych projektów w przyszłości.

 

Tymczasowe członkostwo na czas przygotowania do inicjacji


Jeśli chcesz pracować z nami dłużej niż rok, musisz poddać się inicjacji do Nurtu Drakońskiego. Naszym głównym celem jest umożliwianie takowych inicjacji każdemu, kto posiada potencjał do pracy z tą ścieżką. Aby dowiedzieć się, czy jesteś jedną z takich osób, zostaniesz poproszony/a o wykonanie serii praktyk, tzw. projektu „Ascending Flame.” Jest on dostępny dla każdego. Praktyki zawarte w nim pokażą Ci jak pracujemy i czego możesz oczekiwać od innych projektów w przyszłości. Po wykonaniu projektu, jeśli uważasz, że dobrze Ci poszedł i chcesz z nami pracować, musisz przesłać nam raport z Twojej pracy z nim, opisując swoje doświadczenia uzyskane w trakcie praktyk. Jeśli Twój raport zostanie zaakceptowany, otrzymasz rok na to, by zapoznać się z naszą pracą od wewnątrz. W tym czasie musisz wykonać Kurs Wstępny, który trwa 11 tygodni i przygotowuje do inicjacji. Jeśli w trakcie tego roku uznasz, że nie jest to coś dla Ciebie, możesz w każdej chwili opuścić świątynię bez żadnych konsekwencji.

Pełne członkostwo


Długoterminowe projekty świątyni są dostępne tylko dla osób, które zostały inicjowane do Nurtu Drakońskiego. Powodem tego jest ilość czasu i zaangażowania, jakie trzeba na nie przeznaczyć i wyłącznie osoby zdecydowane na wybór Ścieżki Drakońskiej na całe życie są w stanie temu podołać. Jeśli Twoja ścieżka nie współgra ze Ścieżką Drakońską, praca z tym nurtem nie będzie miała sensu. Dlatego też na początkowym etapie wymagamy wykonania Kursu Wstępnego, podczas którego będziesz mieć okazję by zdecydować czy jest to ścieżka dla Ciebie czy też nie. Co do samego członkostwa - jego potwierdzeniem jest inicjacja. Nie mamy żadnych koszulek z naszym logo czy przypinek, które możesz dopiąć do płaszcza - jeśli zdecydujesz się na inicjację, będziesz przez nas traktowany/a jako członek/członkini świątyni dopóki sam/a nie zdecydujesz się opuścić grupy. Podczas Twojego członkostwa zostaniesz jednak poproszony/a o nie rozpowszechnianie naszych wewnętrznych materiałów. Powodem tego nie są żadne „sekrety” zawarte w nich, ale to, że bez odpowiedniego przewodnictwa i przygotowania mogą one wyrządzić krzywdę komuś, kto zdecyduje się ich użyć bez zrozumienia podstaw i mechanizmów ścieżki. Nie bierzemy odpowiedzialności za przykre doświadczenia i życiowe porażki osób, które wejdą w posiadanie naszych wewnętrznych materiałów inaczej niż poprzez członkostwo w świątyni. Nie bez przyczyny Ścieżka Lewej Ręki od wieków cieszy się kontrowersyjną reputacją.

 

Czego oczekujemy od potencjalnych kandydatów

 

Ścieżka Drakońska nie jest dla każdego. Wiele osób chce z nią pracować, gdyż obietnica mocy i szybkiego rozwoju, jaki ze sobą niesie wydaje się niesamowicie atrakcyjna. Niewielu jednak jest w stanie sprostać wyzwaniom, które są częścią jej procesu inicjacyjnego. Trzeba więc do niej podejść odpowiedzialnie, gdyż w przeciwnym razie nasz umysł nie będzie w stanie przetworzyć ogromu wiedzy i energii płynącej z Nurtem Smoka. Z tego też powodu, do świątyni przyjmujemy jedynie osoby, które w naszej ocenie mają niezbędny potencjał by odnieść sukces na ścieżce. Tak więc, jeśli chcesz z nami pracować przez dłuższy czas, musisz pokazać nam, że jesteś w stanie łączyć się z nurtem i że potrafisz sprawić, by praca ta była owocna i kreatywna – zarówno dla Ciebie jak i dla nas – chcemy widzieć, że potrafisz wykonywać praktyki i stosować się do wskazówek, że umiesz dzielić się doświadczeniami, oraz że w przyszłości będziesz w stanie zaoferować porady i przewodnictwo innym. Kreatywna strona pracy to np. tworzenie własnych rytuałów, pisanie, rysowanie/malowanie, tworzenie muzyki, itp. Każda forma twórczej ekspresji jest sama w sobie potwierdzeniem, że Twój kontakt z nurtem jest silny i autentyczny. Jeśli nie czujesz, że ścieżka Cię przyciąga, masz problem z prostymi praktykami, czy nie lubisz rozmawiać z innymi o swojej pracy, nie jesteśmy grupą dla Ciebie.

Jeśli dopiero stawiasz swoje kroki na ścieżce, praca ta czasem może Cię przytłaczać i sprawiać trudności – jest to normalne i nie powinno Cię to zniechęcać. Żadne poprzednie doświadczenie nie jest konieczne by z nami pracować. Wszystkiego możesz nauczyć się tutaj i poprzez swoją indywidualną praktykę. Potrzebny jest natomiast autentyczny kontakt z nurtem i umysł otwarty na nową wiedzę i doświadczenia. Nie jest ważne ile do tej pory pracowałeś/aś z magią i ile doświadczenia posiadasz w tej chwili. Jeśli jesteś w stanie połączyć się z nurtem i sprawić, by płynął on przez Twoje życie, bardzo szybko nadrobisz wszelkie zaległości – Twoja świadomość zacznie się poszerzać, Twoje zdolności będą się rozwijać i będziesz w stanie realizować cele, które do tej pory wydawały się dalekie. Dlatego też nie odmawiamy członkostwa osobom początkującym. Jeśli jesteś taką osobą, jak najbardziej masz szansę, by z nami pracować, ale musisz przygotować się na to, że pracy tej będzie wiele i że nie wszystkiego nauczysz się od nas – będziesz musiał/a czytać książki i materiały, wykonywać codzienne praktyki i poświęcać wiele czasu na naukę podstaw.

Jeśli masz już jakieś doświadczenie w magii, czy nawet masz go sporo, pamiętaj, że każda ścieżka jest inna i że to, czego do tej pory się nauczyłeś/aś niekoniecznie musi współgrać ze Ścieżką Drakońską. Wiele rzeczy jest tutaj wykonywanych w zupełnie inny sposób niż w innych systemach magicznych i niektórych mechanizmów trzeba się będzie oduczyć i nauczyć na nowo. Twoje poprzednie doświadczenie czasem sprawi, że będzie to łatwiejsze niż dla kogoś dopiero rozpoczynającego swą przygodę ze ścieżką, ale czasem może też okazać się przeszkodą, gdyż nie zawsze jest łatwo porzucić stare nawyki. Nie mamy nic przeciwko Twojemu uczestnictwu w innych grupach, ale jeśli ich praca nie współgra ze Ścieżką Drakońską, łączenie ich może przynieść więcej problemów niż korzyści.