Kanał YouTube
Posiadamy w tej chwili aktywny kanał YouTube, gdzie znajdziesz informacje dotyczące świątyni, projektów, publikacji, a także wyjaśnienia dotyczące różnych zagadnień, z którymi pracujemy.

 

NEWSLETTER
Aby otrzymywać informacje o publikacjach, projektach otwartych i innych nowościach, zapisz się na nasz newsletter. Możesz to zrobić tutaj.
 

info@ascendingflame.com & toafofficial@gmail.com

Zazwyczaj odpowiadamy w ciągu 3-7 dni. Jeśli w tym czasie nie otrzymasz odpowiedzi, skontaktuj się z nami ponownie.


Językiem używanym w naszych projektach, materiałach i korespondencji jest angielski. Pracując z nami, będziesz oczywiście mieć kontakt z osobami mówiącymi po polsku, ale wszystkie wiadomości kierowane na powyższe adresy muszą być po angielsku. Nie odpowiadamy na maile w innych językach. Również jeśli chcesz z nami pracować, musisz mówić po angielsku wystarczająco dobrze, żeby czytać materiały, pisać raporty i brać udział w spotkaniach i projektach grupowych.

Aby dodać naszą stronę do kontaktów, polecamy użyć poniższego bannera:

Temple of Ascending Flame

***

FAQ

 

* Jak dołączyć do świątyni?

Aby dołączyć do naszego grona musisz najpierw wykonać serię praktyk, tzw. projekt „Ascending Flame” (czytaj więcej tutaj). Następnie trzeba sporządzić raport opisujący Twoje doświadczenia z projektem i przesłać go wraz z krótką informacją o sobie - kim jesteś, jakie jest Twoje doświadczenie w magii, Twoje obecne zainteresowania, itd. Po otrzymaniu raportu przeczytamy i ocenimy go, uwzględniając Twoje rezultaty, po czym damy Ci znać czy został zaakceptowany, czy też raczej polecalibyśmy dla Ciebie inną ścieżkę magiczną.

 

* Gdzie znajdę materiały projektu „Ascending Flame”?

W tym celu musisz skontaktować się z nami mailem. Nie wysyłaj pustego maila – najlepiej przedstaw się krótko albo dołącz kilka słów o tym, co Cię zainteresowało w naszej pracy i dlaczego chcesz dołączyć.

 

* Czy mogę otrzymać projekt w innym języku?

Nie. Jest on dostępny wyłącznie po angielsku. Powodem tego jest konieczność znajomości angielskiego na poziomie wystarczającym aby uczestniczyć w przyszłości w innych projektach, które nie są tłumaczone na inne języki. Innymi słowy, jeśli nie dajesz sobie rady z prostym tekstem po angielsku, nie będziesz w stanie uczestniczyć w pracach świątyni na dłuższą metę.

 

* Mieszkam daleko i nie jestem w stanie uczestniczyć w spotkaniach. Czy mimo tego mogę dołączyć do świątyni?

Jak najbardziej. Wszystkie nasze projekty oparte są na indywidualnej pracy i nie trzeba w tym celu nigdzie jechać. To, gdzie mieszkasz nie ma znaczenia – wszystkie materiały wysyłane są indywidualnie do każdego uczestnika, a praktyki wykonujesz w domu.

 

* Czy macie spotkania?

Owszem. Odbywają się one tylko raz w roku, z uwagi na to, że nasi członkowie mieszkają w różnych częściach świata i nie wszyscy mają możliwość podróży do Polski. Spotkania oferują możliwość uczestnictwa w praktykach, wykładach, a także inicjacji. Informacje o spotkaniach zamieszczane są wyłącznie na naszym wewnętrznym forum.

 

* Jestem w tej chwili członkiem innej organizacji okultystycznej. Czy mogę połączyć ich pracę z waszą?

To zależy od organizacji. W większości przypadków nie ma żadnych przeciwwskazań i łączenie różnych systemów daje większe pole do zdobycia wiedzy i doświadczenia. Jedyną przeszkodą może być czas jaki trzeba poświęcić na więcej niż jedną organizację. Nasze projekty są zazwyczaj dość intensywne i często wymagają wiele czasu – dni, tygodni, a nawet miesięcy. Jeśli już uczestniczysz w innej grupie, możesz po prostu nie mieć czasu na wszystko razem. Z naszej strony nie ma żadnych obiekcji, ale być może obecna grupa będzie mieć coś przeciwko Twojemu uczestnictwu w naszej - warto zapytać zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję.

 

* Na waszej stronie widzę wzmianki o składaniu ofiar i magii krwi. Czy to obejmuje zwierzęta lub jakieś nielegalne praktyki?

Absolutnie nie. Jedyną ofiarą na Ścieżce Lewej Ręki jest poświęcenie niższej jaźni na rzecz wyższej. Jest to proces psychologiczny, który opiera się na wewnętrznej przemianie, jaką inicjuje praca na rzecz samorozwoju. W żadnym wypadku nie zachęcamy nikogo do składania w ofierze żadnej żywej istoty. Co do magii krwi, jest ona istotnie ważną częścią naszego systemu magicznego. Mówimy tutaj jednak o krwi samego adepta, która zresztą używana jest w sposób symboliczny i zarówno jej ilość jak i samo zastosowanie jest kwestią indywidualną. Praca z krwią wywiera silny wpływ na psychikę adepta i jako taka jest traktowana ostrożnie i odpowiedzialnie. Każdy nasz projekt czy praktyka otwarcie uprzedza o użyciu krwi i to Ty sam/a decydujesz czy chcesz w niech uczestniczyć.

 

* Czy pobieracie składki członkowskie lub inne opłaty?

Nie. Praca z nami nie obejmuje żadnych opłat. Jedyną rzeczą, jakiej wymagamy w zamian za uczestnictwo w naszych projektach jest wymiana doświadczeń z innymi osobami w formie regularnych raportów. Dołączając do nas musisz być aktywny/a w naszej pracy. Jeśli przez ponad rok nie weźmiesz udziału w żadnych praktykach, poprosimy Cię o przemyślenie swojego członkostwa w świątyni.

 

* Wciąż chcę wiedzieć coś więcej o waszej pracy zanim zdecyduję się na uczestnictwo. Gdzie znajdę inne informacje?

Przede wszystkim, przeczytaj materiały na tej stronie. Zawierają one wszystko, co musisz wiedziesz na początek, a w sekcji „materiały” znajdziesz eseje wyjaśniające różne aspekty naszej filozofii, praktyki i projekty otwarte z poprzednich lat. Jeśli to wciąż za mało, przeczytaj nasze antologie – informacje o nich znajdziesz tutaj. Jeśli masz pytania, na które nie znalazłeś/aś odpowiedzi w żadnych z powyższych źródeł, skontaktuj się z nami mailem.